Prenumeruokite naujienas
apie manenaujienosmano kūrybaparduodami darbaikontaktai

Personalinė paroda TRANSFORMACIJA -skirta Vilniaus istorinio centro, įrašyto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 20-mečiui

2014-12-03

ARETOS DIDŽIONIENĖS TAPYBOS PARODA „TRANSFORMACIJA”,

SKIRTA VILNIAUS ISTORINIO SENAMIESČIO ĮRAŠYMO Į UNESCO PASAULIO PAVELDO SĄRAŠĄ 20-MEČIUI

          Kaskart atvykusi į Vilnių, autorė ne tik pasivaikšto po Vilniaus senamiestį, bet ir susipažįsta su šio laikmečio miesto urbanistikos tendencijomis. Akivaizdu, kad Vilnius keičiasi. Ir sparčiai besikeičiančiame pasaulyje iškyla  nauji spręstini klausimai ir uždaviniai. Augimas ir nykimas, progresas ir niokojimas, visa tai ir susiveda į pagrindinę  Aretos Didžionienės darbų ciklo, atspindinčių Vilniaus senamiesčio architektūrą, koncepciją. Autorės kūryboje labai svarbios refleksijos laiko ir erdvės tema .

        Laiko tema autorei patraukli savo reliatyvumu ir filosofiškumu. Viename laike gyveno, kūrė ir statė mūsų protėviai... Kitame laike gyvename mes. Architektūros objektais gali naudotis ir žavėtis ištisos žmonių kartos. Vaizduotė įgalino autorę transformuoti vaizdą minčių erdvėje ir perkelti kilusius pojūčius, mintis ir vaizdinius į drobę. Taip gimė paveikslų, vaizduojančių Vilniaus architektūrą, ciklas „Transformacija“. Laiko tėkmėje kontempliuojami erdviniai Vilniaus architektūros komponentai. Senamiesčio vaizdai kai kur aiškūs, kitur - tarsi tvyro migloje. Nutekėję dažai išreiškia erdvę, laisvę, orą, jie tarsi laiko gijos persipynusios su pastatų vaizdais. Medis, kaip savotiška ašis, tvirtumo, saugumo simbolis. Ši dailininkės interpretacija, savaip mistifikuoja miesto augimą, jo kitimą, o kartu ir architektūrinių šedevrų žavesį. Architektūra Aretai Didžionienei kaip nuolat kintanti, bet nenykstanti terpė, nes pats gyvenimas yra judėjimas, procesas. Darnus miesto vystymasis ir tinkamas dėmesys unikaliai senamiesčio architektūrai – tai siekiamybė dabarčiai ir ateičiai.

APIE AUTORĘ

            Areta Didžionienė gimė Tauragėje ir gyvena šiame mieste iki šiol. 2005 m. Klaipėdos Universitete įgijo Teologijos bakalauro diplomą, o 2009 m. Šiaulių Universitete baigė ekonomikos magistrantūros studijas. Areta Didžionienė nuolat domėjosi tapyba. Paskatinta dailininko Vytauto Kuso, nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja bendraautorinėse parodose. „Žemaitijos dailininkų sąjungos“ narė. Anot pačios autorės, ji dega noru tapyti, nes jai įdomiausias pats darbo procesas ir skatina noras dalintis kūrybos pilnatve su kitais.

          

 

 

 

 

 

*https://www.facebook.com/aretheja/media_set?set=a.10203562957096827.1073741851.1302006719&type=1&pnref=story

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-12-29-dailininke-areta-didzioniene-kiekvienas-tapantis-nori-vilniu-pavaizduoti/125776

 

 

 

*Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos  galerija (Šv. Jono g. 11 Vilnius) rengia  Aretos Didžionienės tapybos parodą Transformacija , skirtą Vilniaus istorinio Senamiesčio įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą,  20-mečiui.

Parodos atidarymas vyks gruodžio 3 d. , trečiadienį, 17.30 val. Paroda veiks iki 2015 sausio 12 d. Galerijos darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–16.00 val. 

Apie autorę ir jos darbus

Kaskart atvykusi į Vilnių, autorė ne tik pasivaikšto po Vilniaus Senamiestį, bet ir susipažįsta su šio laikmečio miesto urbanistikos tendencijomis. Akivaizdu, kad Vilnius keičiasi. Ir sparčiai besikeičiančiame pasaulyje iškyla  nauji spręstini klausimai ir uždaviniai. Augimas ir nykimas, progresas ir niokojimas, visa tai ir suveda į pagrindinę  Aretos Didžionienės darbų ciklo, atspindinčio Vilniaus Senamiesčio architektūrą, koncepciją. Autorės kūryboje labai svarbios refleksijos laiko ir erdvės tema.

Laiko tema autorei patraukli savo reliatyvumu ir filosofiškumu. Viename laike gyveno, kūrė ir statė mūsų protėviai... Kitame laike gyvename mes. Architektūros objektais gali naudotis ir žavėtis ištisos žmonių kartos. Vaizduotė įgalino autorę transformuoti vaizdą minčių erdvėje ir perkelti kilusius pojūčius, mintis ir vaizdinius į drobę. Taip gimė paveikslų, vaizduojančių Vilniaus architektūrą, ciklas „Transformacija“. Architektūra Aretai Didžionienei, kaip nuolat kintanti, bet nenykstanti terpė, nes pats gyvenimas yra judėjimas, procesas. Darnus miesto vystymasis ir tinkamas dėmesys unikaliai Senamiesčio architektūrai – tai siekiamybė dabarčiai ir ateičiai.

Areta Didžionienė gimė Tauragėje ir gyvena šiame mieste iki šiol. 2005 m. Klaipėdos Universitete įgijo Teologijos bakalauro diplomą, o 2009 m. Šiaulių Universitete baigė ekonomikos magistrantūros studijas. Areta Didžionienė nuolat domėjosi tapyba. Paskatinta dailininko Vytauto Kuso, nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja bendraautorinėse parodose.          Gruodžio 4–5 dienomis Vilniaus Senamiesčio atnaujinimo agentūra ir Savivaldybė šia tema rengia tarptautinį forumą.Viešųjų ryšių skyrius,vrt@vilnius.lt.https://www.vilnius.lt/lit/Aretos_didzionienes__tapybos_paroda_tran/13703/3830213

« Atgal
Floridė autoNeilARTPrivatumo politika